10 - 12 - 2018
Sitemiz DiğerDillerde
English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Bizi twitterden Taki Edin
Ahıska Türkleri Sürgünü
Ahıskada Hava Durumu
Ahıska

Sürgünün 71.Yılı İstanbulda Andık

Sürgünün 71.Yılını Andık

 

 

 

 

 

 

 

Sürgünün 71.Yılı İstanbulda Anıldı

Ahıskalı Öğrnciler Mezunlar ve Mensupları Derneği, Yenibosna-İstanbul'da faaliyet gösteren Bizim Ahıskalılar Derneği ve Esenler'de faaliyet gösteren İstanbul Ahıskalılar Derneğinin organizesiyle:
 

 

Ahıskalı Öğrnciler Mezunlar ve Mensupları Derneği, Yenibosna-İstanbul'da faaliyet gösteren  Bizim Ahıskalılar Derneği ve Esenler'de faaliyet gösteren İstanbul Ahıskalılar Derneğinin organizesiyle:

Ahska Türkleri’nin Ahıskadan sürgün Edilişlerinin 71.yıldönümü İstanbulda ,halkın, Ahıskalı bilim ve iş adamlarının, sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Program:

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.  Sevgi dili olan Kuran-ı Kerim Tilaveti  ve duası, Açılış konuşması ve ardından dernek başkanlarının konuşmaları.

Şiir ve türkü ,Ahıska daki sürgüne bizzat şahit olmuş ulu çınarlarımızın hatıraları ile devam edip  Plaket takdimi ile sona erdi.

 

Açılış konuşmasını İstanbul Esenler Ahıskalılar derneği başkanı Fatma Ağalı yaptı, Daha sonra Ahimed Genel Sekreteri Rüstem Alioğu Sürgünün yıldönümü anısına bir konuşma yaparak Dernek olarak yaptıkları faaliyetlerden bahsetti.

 

Konuşmacılardan AHISKA DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKANI”  SAYIN HABİBULLAH MÜRSEL  BEY Ahıska Türklerinin bu günkü durumu, geleceğe bakışları türkiyeden beklentileri gibi konulardan bahsetti.

 

Yenibosna Bizim Ahıskalılar Dernek Başkanı Binali Muzafferoğlu Dernek olarak yaptıkları faalyetleden, Türkiyeden beklentilerinden , ahıska Türklerinin türkiyede yaşadığı sıkıntılardan bahsetti, Türkiyede yabancı muamele görmek istemediklerini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Share
Ahıska Haberleri
Türkiyeden Haberler
Pikniğimizden 2012